Wyprawa na Gozo

Podróżowanie pokazuje prawdziwą naturę człowieka. To czynność, która sprawia, że człowiek czuje się zupełnie inaczej, o wiele przyjemniej. Wiele osób odlicza tylko dni, kiedy będzie mogło wsiąść w auto, w samolot i zmienić klimat na zupełnie inny, dzięki czemu będzie mogło odpocząć i napawać się czymś naprawdę przyjemnym i bardzo radosnym. Prawdziwy podróżnik nie tylko lubi odpoczywać na wakacjach do góry brzuchem, ale chętnie poznaje także miejscowe atrakcje i zakątki. Do poznania wyspy Gozo zaprasza Piotr Ibrahim Kalwas, który wydał właśnie książkę pt. “Gozo. Radosna siostra Malty“.

Na wyspie

Jeżeli ktoś jeszcze nie był na Gozo, to po lekturze tej książki na pewno będzie chciał zmienić swoje podejście do wszystkiego. Zacznijmy w pierwszej kolejności od położenia. Gdzie można znaleźć Gozo? To jedna z wysp, która przynależy do Malty. Można na nią dotrzeć samolotem. Przyglądając się tamtej części świata, to na pewno szybko zorientujemy się, że w tym regionie są inne, okazalsze regiony do zobaczenia. Dlaczego więc niczym nie wyróżniająca się na pierwszy rzut oka mała wysepka? Ponieważ jest ona naprawdę urokliwa i ma w sobie tylko spokoju i dostojeństwa, że wszystkim spodoba się pobyt tutaj. Wyspa ma zaledwie 67 km2 powierzchni. Jest naprawdę malutka, a na co dzień mieszka tutaj około 37 tysięcy mieszkańców. Tak naprawdę wszędzie można dotrzeć na piechotę – co też czyni autor tej książki, który od 2016 roku zalicza się do stałych mieszkańców Gozo. Razem z autorem przemierzymy tą wysepkę wzdłuż i wszerz, aby poznać jej najbardziej urokliwe miejsca.

Przewodnik po wyspie

Gozo. Radosna siostra Malty” (https://www.taniaksiazka.pl/gozo-radosna-siostra-malty-piotr-ibrahim-kalwas-p-1361837.html) to najlepszy, subiektywny przewodnik, który pozwoli na to, aby poznać wszystkie miejscowości, jakie znajdują się na wyspie. To możliwość poznania fantastycznych plaż, jak również przepięknych klifów z których można podziwiać wspaniałe widoki na okolicę. Na dodatek Piotr Ibrahim Kalwas zaprasza czytelników do tego, aby poznać tutejsze winnice, które mają do zaoferowania trunki, których smak jest nie do podrobienia. Skoro już jest mowa o napojach, to czas poznać tradycyjną kuchnię tej wyspy i wyjątkowe przysmaki, które są jedyne dla tego rodzaju regionu. Jak smakuje lokalna odmiana pizzy? Jak brzmi muzyka, która ściśle związana jest z Gozo? Czym jeszcze mogą wyróżnić się rdzenni mieszkańcy tej wyspy? Jedno jest pewne. Po lekturze tego przewodnika, który zawiera fantastyczne zdjęcia, wszyscy będą gotowi na to, aby wyruszyć w podróż na piękne i klimatyczne Gozo.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Post Author: Janusz